Прикраси із срібла стають дедалі популярнішими рік від року. Найвідоміші ювелірні будинки активно використовують для своїх колекцій цей злегка призабутий матеріал. Масивні прикраси, вироби з великими каменями, повноцінні сережки та браслети - чого тільки не роблять з цього делікатного дорогоцінного металу!
Але має срібло один незначний мінус, як будь-який м'який метал, він легко окислюється на повітрі, стає тьмяним і з часом темніє. Якщо за срібним окрасом не доглядати, то з часом воно втратить всю свою привабливість. Ми зібрали для вас 3 простих лайф-хака по догляду за сріблом.
Очищення срібла содою - простий і дешевий спосіб повернути прикрасі загублений блиск. Харчова сода є на кожній кухні і коштує сущі копійки, а після чищення ваш виріб буде виглядати так, ніби побувало в руках професіонала. Порядок дій такий:
- в скляному посуду залийте 2 столові ложки (з гіркою) соди окропом, добре розмішайте;
- срібні прикраси вимийте з милом і занурте в отриманий содовий розчин;
- через годину дістаньте вироби і гарненько відполіруйте спеціальною м'якою ганчіркою для догляду за ювелірними прикрасами, якщо такого матеріалу у вас немає, то підійде м'яка фланелька;
- якщо прикраса відчистилася в повному обсязі після цієї процедури, то візьміть ще ложку солі і додайте крапельку води до стану пасти, нанесіть отриману масу на м'яку ганчірочку і ретельно відполіруйте виріб, потім сполосніть чистою холодною водою.
Срібні вироби можна легко очистити і за допомогою звичайної кухонної солі. Як і перший спосіб, цей метод також просий і надійний. Ваші дії при очищенні срібла сіллю:
- в емальовану каструльку покладіть на дно звичайну фольгу, її товщина значення не має;
- додайте в ємність півлітра води і пару столових ложок харчової солі;
- опустіть прикраси і поставте кип'ятити;
- після закипання зменшіть нагрів до мінімуму і залиште на плиті ще на 15 хвилин;
- дістаньте вироби і гарненько промийте під струменем води.
Цей метод відмінно підійде для срібних виробів зі вставками з каменів, тому що при такому очищенні не використовуються абразиви, здатні пошкодити поверхню. Порядок дій при очищенні срібла зі вставками:
- шматочок м'якої бавовняно-паперової тканини змочіть в 9% -ому розчині оцту і гарненько протріть виріб;
- якщо поверхня прикраси нерівна з безліччю граней, то краще за все просто на час опустити його в мисочку з оцтом;
- через 5-10 хвилин почнеться реакція, наліт, вступаючи в реакцію з кислотою, почне руйнуватися і відшаровуватися;
- вийміть прикраса і ретельно промийте під струменем води, потім відполіруйте до блиску м'якою ганчіркою;
- якщо у виробі є камені, то протирають гліцерином, а після відправляють в ємність з оцтом на 10 хвилин.
Срібні прикраси витончені і елегантні, при правильному догляді вони будуть виглядати як нові довгі роки. Не бійтеся купувати цей м'який і делікатний метал, адже вироби з нього такі прекрасні, радуйте ними себе і даруєте своїм близьким!