З давніх-давен обидва ці метали використовуються для створення прикрас і у обох металів є свої фанати. Однак, який же з металів краще для ювелірних виробів?
Золото в чистому вигляді – це м'який і дуже важкий жовтий метал з високою теплопровідністю. Шляхетним він вважається через те що стійкий до дії більшості кислот і лугів. Ювелірні вироби виготовляють із сумішей золота з іншими, більш міцними, металами.
Кількість оного в сплаві в процентному співвідношенні відображається в пробі:
- 375 (38 % золота), колір - від жовтого до червоного.
- 500 (50,5 % золота), колір залежить від вмісту срібла.
- 585 (58,5 % золота), досить міцний сплав, найбільш поширений.
- 750 (75,5 % золота), колір даного сплаву може бути в діапазоні від зеленого до рожевого і червоного. Не тьмяніє на повітрі.
- 958 (до 96,3 % золота), м'який сплав, в прикрасах використовується рідко.
З енергетичної точки зору це сонячний матеріал, що дарує енергію і життєві сили. У східній культурі уособлює чоловіче начало «янь» - яскравість, активність.
Прикраси із золота завжди підкреслювали статусність, уособлювали стабільність і успіх. Саме через його міцність і стабільного статусу з нього відливають обручки.
Прикраси з даного металу рекомендовані при порушеннях в серцево-судинній системі, опорно-руховому апараті і шлунково-кишковому тракті.
Пластичний метал, досить важкий, має найвищу теплопровідність. Срібло має бактерицидні властивості. Раніше було прийнято кидати монети з чистого срібла в кубок з водою для його очищення. Для срібла встановлені такі проби: 800, 830, 875, 925, 960, 999, 925 - є найбільш поширеною.
Срібло дарує людині спокій, почуття стабільності. Уособлює жіноче начало «інь». Воно рекомендовано для стабілізації артеріального тиску і при хворобах шлунка.
Срібні прикраси більше підходять для світлошкірих людей з волоссям темних відтінків. У прикрасах срібло вигідно відтіняє бурштин і перли, добре гармонує з білими діамантами.
Таким чином, вибір металу, суто індивідуальний. Необхідно розуміти для якого випадку вибирається прикраса, як часто буде використовуватися, який камінь хотілося б бачити в виробі і т.д. Так само варто враховувати спосіб життя майбутнього власника. Наприклад, якщо людина часто відвідує басейн, то швидше за все, він не буде кожен раз знімати з себе всі прикраси. Слід врахувати, що срібло менш стійке до дії води і хімічних речовин, що застосовуються для її знезараження.
Однією з сучасних тенденцій є комбінування цих металів в прикрасах, або в цілому образі. Багато дизайнерів, наприклад, розробляють парні каблучки – одна з срібла, інша з золота, з елементами, що доповнюють один одного – які потрібно носити спільно.
Вибір ювелірних виробів, зараз, дуже великий і, прийшовши в магазин, можна розгубитися і вибрати не те що потрібно. Набагато ефективніше в комфортній обстановці вибрати срібні прикраси з золотом в нашому інтернет магазині. До того ж, ціни у нас нижче і постійно діють системи знижок.